berta

ilustrācijas autors: Nerijus Rimkus

Raxti Raxtu ar SATORI


    Jauniešu projekts youngkim? sadarbībā ar interneta žurnālu satori.lv piedāvā lekciju ciklu “Raxti Raxtu ar Satori”, kura laikā jauniešiem būs iespēja apgūt publicitātes rakstu un interviju veidošanas pamatus kopā ar nozares speciālistiem, papildināt savas zināšanas un prasmes, jauniegūtās zināšanas realizējot praktiskos uzdevumos.
Viens no youngkim? mērķiem ir būt platformai, kas sniedz aktīviem un zinātkāriem jauniešiem iespēju piedalīties diskusijās par laikmetīgo kultūru, mākslu, politiku un citām sabiedrībā un tieši jauniešiem aktuālām tēmām, kā arī veicināt to, ka šo jauniešu  viedokļi tiek sadzirdēti plašāk.

2018. gada sākumā youngkim? sadarbībā ar Satori piedāvās jauniešiem unikālu lekciju kursu, kas diskutēs par to, kā rakstīt, kas ir intervija un kas ir recenzija. Lekciju dalībnieki sešās teorētiskās un praktiskās nodarbībās tiksies ar Satori autoriem – Paulu Bankovski, Ilmāru Šlāpinu un Andu Baklāni, lai kopīgi meklētu atbildes un formātus, kā atbildēt uz šiem jautājumiem un kā jauniegūtās zināšanas pielietot plašākas auditorijas sasniegšanā.

Pasākumu cikls iesāksies 11. un 16. janvārī, kad Ilmārs Šlāpins aicinās domāt, “kas ir intervija?”.

Ilmārs Šlāpins ir latviešu publicists, filozofs, tulkotājs, dramaturgs, dzejnieks, pasaules mūzikas dīdžejs un interneta žurnāla Satori galvenais redaktors. Brīvajā laikā dara to pašu.

18. un 23. janvārī literatūras kritiķe Anda Baklāne stāstīs un aicinās uz sarunu par to “kas ir recenzija?".   

Anda Baklāne ir literatūras kritiķe, daudzu saistošu un rūpīgu literatūras kritikas rakstu autore. Ieguvusi maģistra grādu filozofijā, patlaban strādā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Uzrakstījusi un aizstāvējusi maģistra darbu ar biedējošu nosaukumu: "Lasīšanas (ne)iespējamība dekonstrukcijas un hermeneitikas kontekstā: Ž. Deridā, P. de Mans, H. G. Gadamers”.

Lekciju un nodarbību cikls noslēgsies 25. un 30. janvārī, kad Pauls Bankovskis sniegs ievadu plašā jautājumā, “kā rakstīt?”.

Pauls Bankovskis ir rakstnieks un publicists, vairāku romānu un stāstu krājumu autors. Šobrīd raksta romānu par pasaules vēsturi no ļoti tālā nākotnē dzīvojošu cilvēku skatupunkta, vaļasbrīžos nodarbina sevi ar vairāku filmu scenārijiem un izdomā vēl visu ko.


Lekciju cikls norisināsies Kim? laikmetīgās mākslas centrā, Sporta ielā 2 k-1. Katras tikšanās sākums plkst. 19:00.
Vietu skaits uz katru no lekcijām ir ierobežots, tāpēc lūdzam pieteikties savlaicīgi un reģistrēties lekcijai rakstot uz e-pastu linda.vigdorcika@kim.lv


Lekciju kursu organizē youngkim? sadarbībā ar interneta žurnālu Satori.lv un tas ir iespējams, pateicoties Kim? izglītības programmas galvenā patrona – uzņēmēja, Māra Martinsona atbalstam.


youngkim? ir jauniešu iniciatīva, kas tapusi Kim? laikmetīgā mākslas centra izglītības programmas ietvaros, ar mērķi dot iespēju jauniešiem aktīvi iesaistīties diskusijā par laikmetīgo mākslu un kultūras vides veidošanu. Sadarbībā ar māksliniekiem, rakstniekiem, inženieriem, zinātniekiem un citu nozaru speciālistiem youngkim? regulāri rīko lekcijas, meistardarbnīcas un tikšanās, ik reizi iedziļinoties kādā tēmā, ko izraudzījušies jaunieši. youngkim? vēlas veicināt kultūras dzīves attīstību un dot iespēju jauniešiem realizēt to idejas un iniciatīvas, mudinot uz radošu un sociāli aktīvu dzīves stilu.

 

Built with Berta.me